De Stichting Culturele Activiteiten Uithoorn (SCAU bezorgde de enthousiaste bezoekers in de Schutse zondag een leuke, inspirerende muziekmiddag. Violiste Tanya Schaap had in 2022 al eens op het SCAU-podium gespeeld. Ze had toen haar muzikale vrienden van het Trio Extremo meegenomen. Dat trio was er ook zondag, met weer fantastische muzikanten. Marc
Bischoff zorgde voor briljant pianospel op de vleugel. Marijn van de Ven liet in jazzy solo’s horen dat de contrabas geen geheimen kent voor zijn razendsnelle vingers. En de ritmesectie was bij Nils Fischer in virtuoos trommelende handen, zoals in zijn bongo-solo aan het eind van het concert.
”Heimatliebe” was het thema dat het ensemble had gekozen. Niet omdat Duitse muziek op het programma stond, maar vooral omdat de violiste in Duitsland woont. En twee van haar collega’s komen uit Bremen en Hannover, al werken ze vooral in Nederland.
De muzikanten namen hun publiek met hoor- en zichtbare speelvreugde energiek mee op een muzikale reis met afwisselende pleisterplaatsen. Een Argentijnse tango. Een speciaal voor Tanya Schaap en haar ensemble door haar hoogbejaarde vioolleraar in Noorwegen, Rudolf Zwartjes, gecomponeerd stuk. Van een snelle Farandole naar een rustige Rumba. Tanya Schaap laste met haar prettige, goed verstaanbare, microfoonstem de onderdelen van het programma met humor aan elkaar. Het programma vol vaart was ook nog eens een première.
Met hartelijk applaus werd deze ontspannende muziekmiddag beloond.
Op zondag 17 november komt de bariton Raoul Steffani, winnaar van de Nederlandse Muziekprijs 2023, met Daan Boertien, piano, en Lena ter Schegget, viool naar de Schutse met een veelbelovend romantisch vocaal-instrumentaal programma. |